TURNAJ ŠESTI ŠKOL V ŠIPKÁCH OPĚT NA PRIGU

Ve středu 17.4.2019 se u nás ve vstupní hale opět uskuteční celoprigový turnaj v šipkách. Začínáme v 9:00. Přijďte do kotle! Budeme se těšit! SV

VÝSLEDKY minulých kol

SPORTOVNÍ DEN PÁTEK 12.4.21019 od 12:00

Jaro je tady! Přijďte s námi zahájit sezónu na sportovní den, který se na zahradě naší školy uskuteční v pátek 12.4.2019 od 12:00. Srdečně zveme všechny studenty prezenčního i kombinovaného studia a v neposlední řadě také pedagogy a přátele školy. Budeme rádi, když nám pomůžete sestavit program, proto prosím vyplňte dotazník ZDE. Na akci bude připraveno drobné občerstvení a zajištěn pitný režim. Pro nejúspěšnější sportovce budou také zajištěny symbolické odměny. V případě nepřízně počasí bude připraven náhradní program v hale a aule školy.

PS: Sportovní oblečení a obuv s sebou.

BESEDA S ŘEDITELEM ARMÁDY SPÁSY – ČTVRTEK 21.3.2019 UČEBNA 106

Zajímá vás, jak fungují sociální služby v Havířově? Kolik jich tady vlastně je a jací lidé je využívají a proč? Nevíte si rady, kam na praxi? Dovolujeme si vás tímto pozvat na besedu s ředitelem havířovské Armády Spásy – Mgr. Tomášem Kolondrou, který na tyto otázky zná odpovědi a velmi rád se s vámi podělí i o své zkušenosti z praxe. Beseda se uskuteční ve čtvrtek 21.3.2019 od 10:00 v učebně 106. Budeme se těšit na vaše podněty a dotazy.

19. BŘEZEN – MEZINÁRODNÍ DEN SOCIÁLNÍ PRÁCE

Tento den ustanovila Mezinárodní federace sociálních pracovníků jako Světový den sociální práce, který se slaví od roku 1983. Při této příležitosti uspořádal prof. Oláh besedu na téma O Rómoch bez RómovDoporučujeme shlédnout.

PROJEKT LIDÉ LIDEM: KULATÝ STŮL OSTRAVA – PONDĚLÍ 18.3.2019 11:00 – 14:00

V rámci Projektu Lidé lidem vzdělávací organizace ARPOK ve spolupráci s British Council pořádá v pondělí 18. března kulatý stůl k tématu „Kritické myšlení v dnešní škole v Moravskoslezském kraji“. Vysoká škola sociálně správní bude u toho. Debaty u kulatého stolu se zúčastní prorektorka pro studium Ing. Michaela Tichá, Ph.D. a prorektorka pro zahraniční a vnější vztahy Mgr. Sabina Vaňková. Diskusi bude moderovat Petr Sucháček a své názory přednesou odborníci z oblasti vzdělávání napříč veřejnými i soukromými institucemi.

Kulatý stůl je možné sledovat v přímém přenosu níže na našem webu nebo ZDE 

ODHAL SVŮJ POTENCIÁL V PROGRAMU DofE – PŘEDNÁŠKA PRO PREZENČNÍ STUDENTY

Naše škola se ve velmi blízké budoucnosti zapojí do prestižního vzdělávacího programu Vévody z Edinburgu. Tento program je určen všem mladým lidem a podporuje je v osobním rozvoji a získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci. Při této příležitosti je pro všechny naše prezenční studenty připravena informační přednáška, kde se dozvíte nejen veškeré informace k tomu, abyste se do programu mohli zapojit, ale budete mít i jedinečnou příležitost poslechnout si dojmy absolventa programu a zeptat se na vše, co vás o programu zajímá.

Přednáška je pro prezenční studenty povinná a uskuteční se ve středu 10.4.2019 od 13:30 v učebně 011. Pro bližší informace kontaktujte Mgr. Vaňkovou, která bude také kontrolovat vaši účast.

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA – nastal čas splnit přání!

Jak jsme vás již informovali před vánoci, naše škola se zapojila do projektu Ježíškova vnoučata, jehož prostřednictvím plníme společně přání seniorům. The time has come! Budeme pořádat dvě vystoupení pro dva domovy seniorů – vystoupení cimbálové muziky  pro seniory v Domově na Zámku v Kyjovicích a muzikoterapii pro seniory v Charitním domě sv. Alžběty v Ostravě.

Vystoupení cimbálové muziky Olšinka – Neděle 10.3.2019 od 15:00 v Domově na zámku v Kyjovicích

Muzikoterapie – vystoupení hudebního divadla Slunečnice – Pondělí 18.3.2019 od 14:00 v Charitním domě sv. Alžběty v Ostravě

Srdečně zveme všechny studenty i pedagogy na obě události. Nahlaste se, prosím, Mgr. Vaňkové nejpozději 24 hodin před každou akcí.

OMLOUVÁME SE všem studentům i pedagogům, ale seminář musíme opět z důvodu nemoci externího lektora zrušit. Moc nás to mrzí, těšili jsme se stejně jako vy.

FAKESCAPE – ÚNIKOVÁ HRA – NÁHRADNÍ TERMÍN STŘEDA 13.3.2019 13:30 UČEBNA 011

Úniková hra FAKESCAPE se na naší škole uskuteční příští středu 13.3.2019 od 13:30 v učebně 011. Program potrvá cca 60 minut, poté bude pokračovat výuka dle rozvrhu. Tento seminář je povinný pro studenty prezenčního studia a účast bude kontrolována. Více informací u Mgr. Vaňkové. Zváni jsou taktéž pedagogové. Moc se těšíme!

Velký Gatsby vás zve na reprezentační ples PRIGO

Ples se uskuteční v pátek 15. 2. 2019 od 19:00 v hotelu Imperial Ostrava. Vstupenky v hodnotě 590,- Kč si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu 190,- Kč na studijním oddělení u Pavly Kuchařové, denně v době od 8 do 16 hodin. Vstupenky je také možné objednat telefonicky na čísle 603 365 984 nebo emailem na adrese studijni@vsss.cz.

Cena zahrnuje tříchodové menu a bohatou tombolu. Ples se ponese v duchu 20. a 30. let 20. stol., tedy ve stylu „Velký Gatsby“. Dobové šaty, rukavičky či klobouky jsou vítány, ale nejsou podmínkou.

PRODEJ VSTUPENEK BUDE UKONČEN VE STŘEDU 13.2.2019 VE 12:00.

jaziskovaVnoucataLogo JSME JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Stali jsme se součástí projektu Ježíškova vnoučata. Studenti ve spolupráci s Dr. Vavrečkovou a Mgr. Ulčákovou vybrali dvě přání, která budeme seniorům v Moravskoslezském kraji plnit. Každý student denního či kombinovaného studia má možnost se do plnění těchto přání zapojit. Budeme pořádat dvě vystoupení pro dva domovy seniorů – vystoupení cimbálové muziky  pro seniory v Domově na Zámku v Kyjovicích a muzikoterapii pro seniory v Charitním domě sv. Alžběty v Ostravě. Podrobnější informace o tom, jak se můžete zapojit, jsou k dispozici u Dr. Vavrečkové a Mgr. Ulčákové.

prigo TURNAJ ŠESTI ŠKOL 22.11.2018 9:00

Ve čtvrtek 22.11.2018 se v naší vstupní hale uskuteční turnaj všech PRIGO škol v šipkách. Přijďte se podívat a podpořit své spolužáky. Slavnostní zahájení proběhne v aule v 9:15. Těšíme se na vás. SV

Reportáž o turnaji v Havířovském expresu k vidění ZDE

Výsledky ZDE

MV0_web_bannery-5PROJEKT MOJE VIZE NULA

Zapojte se do projektu „Moje Vize Nula“, jehož posláním je aktivizovat mladé řidiče, aby aktivně přispěli k tématům dopravní bezpečnosti, potažmo ke snížení nehodovosti a závažných následků dopravních nehod mladými řidiči.

JAK SE MŮŽETE ZÚČASTNIT

Studenti nebo skupiny studentů předkládají projekty zaměřené do různých oblastí s cílem řešit dopravní problémy. Projekty mohou řešit jak problémy vozidel, pozemních komunikací tak i problémy chování účastníků silničního provozu a jejich vzdělávání. Seznam témat je dostupný na webu projektu, je možné zpracovat i vlastní téma a témata jsou sestavena tak, aby byla studentům blízká podle oboru jejich studia. K vedení a konzultacím je připravena řada odborníků, kteří se dlouhodobě zabývají tématem dopravní bezpečnosti. Stačí je oslovit. Na webu je také dostupná šablona se vzorovou podobou projektu.

WEB: https://www.mojevizenula.cz/